Mlajše selekcije znova uspešne

Mlajše selekcije Nogometnega kluba Domžale uspešno nadaljujejo s predstavami v spomladanskem delu sezone. Mladinska in kadetska selekcija sta v Ihanu osvojili poln izkupiček proti vrstnikom iz Krškega, selekcija starejših dečkov pa je bila zaradi Nike Premier pokala, na katerem je slavila domžalska selekcija do 14 let, tokrat prosta.

Varovanci Darka Birjukova so v 19. kolu nastopili proti ekipi Krškega, ki na lestvici zaseda 9. mesto. Domžalčani so proti trdovratnemu tekmecu igrali dobro in v 61. minuti prešli v vodstvo po strelu iz enajstih metrov. Z bele točke je bil zanesljiv Lovro Vrandečič. Slabo minuto pozneje so rumeni kaznovali še napako v obrambi Posavcev, tako da je za končnih 2:0 zadel branilec Erik Hrček. Na vrhu lestvice se nadaljuje mrtvi tek Domžalčanov in Mariborčanov, ki imajo enako število točk in se bodo v petek udarili med seboj. Tretji kranjski Triglav zaostaja vsega dve točki.

Kadeti Nogometnega kluba Domžale, ki vodijo na prvenstveni lestvici, so proti Krškemu svojo premoč pokazali že v 12. minuti, ko je v polno meril Simon Gregorin. Prvi polčas se je končal z minimalno prednostjo Domžalčanov, že v tretji minuti nadaljevanja pa je za podvojitev vodstva poskrbel Tian Pantelić. Isti igralec je v 54. minuti postavil tudi končni izid 3:0: "Zavedali smo se, da nas čaka zahtevna tekma. Celotno srečanje smo imeli popoln nadzor nad igro in na koncu smo se zasluženo veselili zmage. Vsi igralci si zaslužijo pohvale, zmaga pa je dobra popotnica za derbi, ki nas v petek čaka v mariborskem Ljudskem vrtu," je bil s predstavo svojih varovancev zadovoljen trener Dejan Dončić.

Starejši dečki v preteklem tednu niso imeli tekmovalnih obveznosti, so pa prejeli vabilo na Memorial Petra Radakovića, ki bo na hrvaški Reki v sredo, 12. aprila. Rumeni se bodo pomerili z zagrebško Lokomotivo, v drugem paru pa se bosta udarila jadranska rivala Rijeka in Istra. Zmagovalca obeh parov čaka dvoboj za prvo, poraženca pa se bosta borila za končno 3. mesto.