FacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedinYoutubeInstagram
Spletni portal za funkcionalnost strani uporablja piškotke. Z nadaljevanjem obiska strani soglašaš z njihovo uporabo.

Mladinska in kadetska selekcija začenjata z ligaško sezono

Svojo prvo ligaško tekmo v tej sezoni bosta jutri odigrali selekciji U19 in U17 Mladinskega nogometnega centra našega kluba. Moštvi se podajata v Žalec, kjer se bosta pomerili z vrstniki iz Celja. Pričakovanja pred začetkom nove sezone sta podala oba trenerja, Darko Birjukov in Dejan Dončić.

Začenja se nova sezona, v katero se podajamo samozavestno in s prepričanjem, da bomo znova krojili vrh lestvice. Čeprav si želimo dobrega rezultata, pa je naš prvi cilj vsekakor razvoj nogometašev in omogočanje čim lažjega prehoda v članske vrste. Naša želja je, da iz treninga v trening napredujemo, prestopi, ko je recimo Repasov, pa so za nas prava nagrada in potrditev dobrega dela,“ je misli pred sezono strnil trener mladinske selekcije Nogometnega kluba Domžale Darko Birjukov.

Kot rečeno, se bosta selekciji tokrat pomerili proti Celju, proti kateremu želita čim bolje začeti prvenstvo, poudarja Birjukov: “Želja je seveda zmaga, a naloga ne bo lahka. Mi imamo nekaj težav z odsotnostmi, vseeno pa verjamem, da bomo na tej tekmi prikazali svoj pravi obraz in v prvenstvo krenili s prvimi tremi točkami.“

Začetka prvenstva se veseli tudi kadetski trener Dejan Dončić, sicer tudi vodja Mladinskega nogometnega centra našega kluba: “Zelo sem zadovoljen s pripravljalnim delom. Odigrali smo precej močnih tekem, se udeležili tudi dveh kakovostnih mednarodnih turnirjev. Naš cilj v tej sezoni je seveda mesto v vrhu lestvice, s to miselnostjo pa bomo odigrali vsako preizkušnjo. Poudaril bi, da smo se načrtno odločili, da bosta člana kadetske ekipe Tamar Svetlin in Jošt Urbančič skozi celotno sezono priključena k mladinski selekciji, čeprav bi še lahko nastopala za nas. Najpomembnejši je razvoj mladih nogometašev in vse poteze, ki jih delamo, so namenjene prav temu.“

Na zadnji medsebojni tekmi sta se kadetski zasedbi Celja in Domžal razšli z neodločenim rezultatom, jutri pa je želja zmaga, poudarja Dončić: “Na vsaki tekmi gremo po zmago, tako bo tudi jutri. Gostovanje pri Celju ni nikoli enostavno, vedno gre za čvrst dvoboj, v katerem odločajo malenkosti. Vseeno nas lahko pripravljalno obdobje navdaja z optimizmom, tako da se veselimo začetka sezone.“ 

U19: NK Celje – NK Domžale (17.00)
U17: NK Celje – NK Domžale (15.00)

Besedilo: Alen Obrez
Foto: Lado Vavpetič

esadmulalic logo  Tark  Joma  ELPro

 Logo hitD ToursAS DomžaleMG instalaterstvoTG LOGO BREZ OZADJAMetal profilAvtomehanika KvederOrbim KamnikSalomonLavacoNemecIzolacije PevecVarovanje ValinaProairDare Kos s.p.SPC ŠkerjanecGM Jagodiclogoaslani Zavarovalnica Triglav, d.d.