FacebookTwitterYoutubeInstagram
Spletni portal za funkcionalnost strani uporablja piškotke. Z nadaljevanjem obiska strani soglašaš z njihovo uporabo.

U9: Odličen jesenski del dobra osnova za prihodnost

Pregled jesenskega dela v Mladinskem nogometnem centru našega kluba nadaljujemo s selekcijo U9. Člani te starostne zasedbe so v jesenskem delu prvenstva nastopili z dvema ekipama, vsaka pa je odigrala po dvanajst tekem. Tekmovanje je bilo organizirano v obliki turnirjev, na katerih so ekipe odigrale tri tekme po ligaškem sistemu.

10

“Obe naši ekipi sta bili v svojih skupinah dominantni. Igralci so vsak turnir odigrali na drugem igralnem mestu, obrestovala pa se je postavitev v rombu, pri kateri je igralec v zadnji liniji organizator igre, ne pa vratar. S to postavitvijo smo dosegli številčno premoč in tako uspeli dominirati čez celotno tekmo. Igralci so zavzeto trenirali in pridno izpolnjevali dogovorjene naloge v igri,“ je o jesenskem delu sezone dejal trener Darko Oražem.

Njegovi fantje so v procesu vadbe veliko pozornosti namenili individualni tehniki, na vsakem treningu pa so uvodni del posvetili vajam obvladovanja žoge. “Velik poudarek smo imeli tudi na udarcih. Vse vaje izvajamo z obema nogama, tako da je pri uporabi slabše noge v tej pol sezone viden izreden napredek,“ poudarja dolgoletni trener mlajših selekcij v Nogometnem klubu Domžale, ki je nato dodal, da otroci resnično uživajo ob vadbi in igri nogometa: “Nogometna igra je že sama po sebi dinamična in zanimiva, če pa otrokom pustimo svobodo in jih ne omejujemo v kreaciji, smo dosegli že zadosten motivacijski prag. Veseli me, da otroci radi obiskujejo treninge in da se pri vadbi zabavajo, sklepajo prijateljstva in naučijo kaj novega.“

Besedilo: Alen Obrez
Foto: Lado Vavpetič 

esadmulalic logo    Joma  ELPro

 Logo hitD ToursAS DomžaleMG instalaterstvoTG LOGO BREZ OZADJAMetal profilAvtomehanika KvederOrbim KamnikSalomonLavacoNemecIzolacije PevecvalinanovProairDare Kos s.p.SPC ŠkerjanecGM Jagodiclogoaslani tus logobmcound  chio logo jpg RGB