FacebookTwitterYoutubeInstagram
Spletni portal za funkcionalnost strani uporablja piškotke. Z nadaljevanjem obiska strani soglašaš z njihovo uporabo.

Darko Birjukov zadovoljen s prvim delom sezone

Mladinsko moštvo našega kluba je jesenski del sezone sklenilo na tretjem mestu 1. slovenske mladinske nogometne lige. Odlične igre so mladi domžalski nogometaši prikazali predvsem v zadnjih dveh mesecih, ko so na osmih tekmah vknjižili kar sedem zmag. Z doseženim je bil zadovoljen tudi trener Darko Birjukov, ki se že veseli nadaljevanja sezone.

20171122 9

Za nami je zanimivo obdobje, v katerem ni manjkalo izzivov. Pred sezono smo se zavestno odločili, da bomo ekipo še pomladili, s tem pa zgradili čim boljše temelje za prihodnost. K mladinski zasedbi smo popolnoma že priključili tudi Tamarja Svetlina in Jošta Urbančiča, ki sicer še lahko nastopata za kadetsko moštvo, priložnost so dobili tudi nekateri drugi kadeti. Na prvih tekmah nam ni steklo, tudi zavoljo številnih odsotnosti zaradi poškodb, a smo nato vendarle ujeli ritem zmag. To ni naključje, saj so fantje odlično delali, vseskozi pa kazali pravi odnos, ki je bil na koncu zasluženo nagrajen. V tem trenutku smo na tretjem mestu, torej povsem pri vrhu, kamor Domžale tudi spadajo,“ je jesenski del sezone ocenil 54-letni trenerski strokovnjak.

Mladi Domžalčani so na petnajstih tekmah najmočnejše mladinske nogometne lige vknjižili osem zmag in en remi, šestkrat pa so premoč morali priznati svojim tekmecem. Kot je že poudaril Birjukov, je domžalska zasedba v tej sezoni še dodatno pomlajena, a se je vseeno odlično kosala z ligaškimi tekmeci. Priložnost so odlično izkoristili prav vsi nogometaši, tudi najmlajši, ki so še posebej napredovali, poudarja Birjukov: “Fantje so precej napredovali. Trdo delo se vselej obrestuje, v teh zadnjih mesecih pa smo njihov trenažni proces še dodatno obogatili z individualnimi programi, ki jih vestno izpolnjujejo. Zaenkrat sem zelo zadovoljen z njihovim napredkom, a bi seveda poudaril, da je pred njimi še veliko dela. Članski nogomet, v katerega počasi prehajajo, zahteva še veliko več, kar se morajo vseskozi zavedati.“

20171122 6

Mladinsko moštvo bo s pripravami na spomladanski del sezone začelo 10. januarja, ko se nogometaši zberejo na uvodnem treningu. Pripravljalno obdobje bo potekalo predvsem v Domžalah, v sredini februarja pa se bodo člani najstarejše selekcije Mladinskega nogometnega centra odpravili na štiridnevne priprave v Umag. “Načrt priprav imamo odlično zastavljen, verjamem, da se fantje že veselijo trdega dela. Odigrali bomo nekaj prijateljskih srečanj, nadaljevali bomo tudi s prakso individualnega dela. Vsekakor je cilj, da se čim bolje pripravimo na spomladanski del sezone, v katerem si želimo nadaljevati z dobrimi rezultati, ki smo jih nanizali v oktobru in novembru,“ je dodal Birjukov, ki poudarja, da cilji mladinskega moštva niso le rezultatski: “Predvsem si v našem klubu želimo uveljavljati mlade nogometaše. Adam Gnezda Čerin je denimo že zbral nekaj nastopov v članskem moštvu, prepričan sem, da bo priložnost kmalu dobil še kdo. Pomembno je, da fantje napredujejo in da so z vsakim dnem bližje članskemu nivoju.“

Statistika domžalskega moštva v 1. slovenski mladinski ligi:

Besedilo: Alen Obrez
Foto: Lado Vavpetič

esadmulalic logo    Joma  ELPro

 Logo hitD ToursAS DomžaleMG instalaterstvoTG LOGO BREZ OZADJAMetal profilAvtomehanika KvederOrbim KamnikSalomonLavacoNemecIzolacije PevecvalinanovProairDare Kos s.p.SPC ŠkerjanecGM Jagodiclogoaslani tus logobmcound  chio logo jpg RGB