FacebookTwitterYoutubeInstagram
Spletni portal za funkcionalnost strani uporablja piškotke. Z nadaljevanjem obiska strani soglašaš z njihovo uporabo.

Dejan Dončić odhaja v Triglav

Kadetske selekcije Nogometnega kluba Domžale v prihodnje ne bo več vodil trener Dejan Dončić, ki je z odličnim delom v našem klubu prejel zanimiv karierni izziv – ponudbo za vodenje članskega moštva kranjskega Triglava. V prihodnje bo tako kot trener deloval na članskem nivoju, kjer že ima nekaj izkušenj, saj je v preteklosti kot pomočnik glavnega trenerja že deloval v prvi ekipi Domžal.

DSC 9909

Dejan se je našemu klubu pridružil leta 2005, v trinajstih letih delovanja pa se je pogumno soočil z marsikatero vlogo. Bil je trener številnih mlajših selekcij, nazadnje je vodil ekipo kadetov, s katerimi je kar dvakrat osvojil lovoriko najboljšega. Hkrati je deloval tudi v vlogi vodje Mladinskega nogometnega centra, med letoma 2009 in 2012 je kot pomočnik trenerja sodeloval v članskem moštvu Nogometnega kluba Domžale.

“Dejan je v dolgem času delovanja v našem klubu pustil velik pečat. Deloval je praktično na vseh ravneh kluba – od najmlajših, pa vse do članske selekcije. S svojim delom, predanostjo in znanjem je ves ta čas pomagal pri gradnji in napredovanju našega kluba na vseh nivojih, za kar se mu iskreno zahvaljujemo in mu želimo veliko sreče v novem klubu,“ je dejal športni direktor Matej Oražem, ki je nato izpostavil še večplastno klubsko vizijo: “Stremimo k osebni rasti in napredku tako nogometašev kot tudi trenerjev. Veseli me dejstvo, da so tudi ostali slovenski klubi to začeli prepoznavati. Želimo vzgajati domač, mlad in perspektiven kader, ki bo s svojim znanjem skrbel za generacije nogometašev, ki prihajajo. Temu se bomo posvečali tudi v prihodnje.“

Ob slovesu je misli strnil tudi sedaj že nekdanji kadetski trener našega kluba. “Na Domžale me bodo vezali številni lepi spomini. Veliko smo naredili kot klub, napredovali na vseh področjih, sam pa sem v tem času zgradil svojo trenersko kariero. Prišel sem kot trener najmlajših, v tem času postal pomočnik vodje Mladinskega nogometnega centra, prestopil v člansko moštvo kot pomočnik trenerja, kjer smo osvojili pokal in superpokal, nato prevzel še vodenje kadetske ekipe in celotnega MNC. V tem času sem se veliko naučil, spoznal številne dobre ljudi, vzpostavil pristne odnose s številnimi slovenskimi in tujimi klubi ter nogometnimi funkcionarji. Seveda pa najraje spremljam razvoj nogometašev, ki sem jih treniral in ki danes uspešno igrajo v Sloveniji in tujini,“ je uvodoma dejal 45-letni trenerski strokovnjak, ki je kadetsko moštvo v tej sezoni popeljal do drugega mesta.

nkd 8

Nekdanji trener slovenske U17 reprezentance se ob slovesu ni pozabil zahvaliti vodstvu kluba na čelu s predsednikom Stanetom Oražmom, ki mu je pred leti ponudilo priložnost. “Vesel sem, da sem imel skozi vsa leta trdno podporo kluba, za kar se zahvaljujem predvsem predsedniku Stanetu Oražmu. Slednji mi je pred trinajstimi leti dal priložnost in mi nudil vse pogoje za razvoj. Domžalska mladinska nogometna šola je danes vodilna v Sloveniji, predvsem pa smo jo trdno postavili tudi na evropski zemljevid. Seveda pa se iskreno zahvaljujem tudi športnemu direktorju Mateju Oražmu, ostalim zaposlenim, trenerjem in vsem, s katerimi smo sodelovali.“

Ime novega kadetskega trenerja Nogometnega kluba Domžale bo znano v kratkem.

Besedilo: Alen Obrez
Foto: Lado Vavpetič

esadmulalic logo    Joma  ELPro

 Logo hitD ToursAS DomžaleMG instalaterstvoTG LOGO BREZ OZADJAMetal profilAvtomehanika KvederOrbim KamnikSalomonLavacoNemecIzolacije PevecvalinanovProairDare Kos s.p.SPC ŠkerjanecGM Jagodiclogoaslani tus logobmcound  chio logo jpg RGB