Mlajše selekcije do popolnega izkupička

Pretekli vikend so znova bili na delu nogometaši treh najstarejših selekcij MNC Domžale. V prvenstvenih dvobojih so vsa tri moštva prišla do novih pomembnih zmag.

MLADINCI

Varovanci Darka Birjukova so v domači tekmi 3. kroga zabeležili tretjo zmago na tretji tekmi nove tekmovalne sezone. Tokrat so mladinci bili boljši od Mure, ki pa je v srečanje bolje vstopila, saj je v 15. minuti povedla preko Kaia Cipota. Do odmora se rezultat srečanja ni spremenil, v nadaljevanju pa so rumeni bojevniki dosegli kar tri zadetke.

Naslednja tekma selekcije U19 bo na sporedu v soboto, 14. septembra, ko v Domžale prihajajo Radomlje.

Domžale – Mura 3:1

Sodnik: Matic Kordež

Strelci: Kai Cipot 15.; Jošt Urbančič 60., Žiga Repas 78., Jošt Pišek 86.

NK Domžale: Klemen Mihelak, Darko Mitrović, Žiga Dajčman, Miha Vrhovnik (od 58. Jaka Zupan), Ivan Makovec (od 40. Jošt Pišek), Jošt Urbančič, Benjamin Markuš, Žiga Repas, Filip Nikola Ostojič (od 88. Anže Pestotnik), Mark Čeh (od 84. Tristan Ciglar), Tian Pantelić (od 26. Tamar Svetlin). Trener: Darko Birjukov

KADETI

Po preobratu so do tretje zmage v nizu prišli tudi kadeti. Mura je mrežo Domžal zatresla v 7. minuti, vse do polovice drugega polčasa pa zadetkov nismo videli. V 51. minuti je za izenačenje poskrbel Emir Saitoski, v naslednjih desetih minutah pa so rumeni bojevniki dosegli še tri zadetke in srečanje mirno pripeljali do konca.

Naslednja tekma: Domžale – Radomlje, sobota, 14. september ob 11. uri.

Domžale – Mura 4:2

Sodnik: Tomaž Jezeršek

Strelci: Emir Saitoski 51., Gašper Černe 60., 70., Nick Perc 62.; Tio Cipot 7., 81.

NK Domžale: Lovro Štubljar, Jernej Belinc, Nik Makovec, Nejc Klašnja, Mark Strajnar, Jure Žavbi (od 77. Jure Novak), Žiga Žiberna, Maks Pogačar (od 41. Luka Turudija), Nick Perc (od 72. Jakob Snedic), Emir Saitoski (od 65. Lovro Kostanjšek), Gašper Černe (od 72. Anže Veronik Soldo). Trener: Aleš Mežnaršič

STAREJŠI DEČKI

Drugo gostovanje v aktualni sezoni se je zaključilo z drugo zaporedno zmago. Nogometaši selekcije U15 so pod vodstvom Mileta Stankovića tokrat blesteli v Ljubljani, saj so tamkajšnji Interblock odpravili z 0:6.

Nov prvenstveni dvoboj bo v domžalskem Športnem parku odigran v sredo, 4. septembra. Srečanje z NK Brinje Grosuplje se bo pričelo ob 17. uri.

Interblock – Domžale 0:6

Sodnik: Žiga Zupan

Strelci: Val Brvar 6.,Taj Krupić 13., Teodor Todorović (ag) 14., Žiga Gril 34., Matic Sotlar 56., Alen Bukovec 57.

NK Domžale: Jan Uranič, Jaka Bahor, Vanja Praskalo (od 56. Mark Hrček), Vasja Varšič, Žiga Gril, Matic Sotlar, Taj Krupić, Val Brvar (od 45. Alen Bukovec), Gal Javorič (od 47. Žan Luka Čampa), Jošt Zajc (od 45. Jon Švigelj), Kristijan Bandur (od 53. Uroš Stojnić). Trener: Mile Stanković

Besedilo in foto: Nejc Berce