FacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedinYoutubeInstagram
Spletni portal za funkcionalnost strani uporablja piškotke. Z nadaljevanjem obiska strani soglašaš z njihovo uporabo.

Ožbolt v Borussio: Odločila je Alenova želja

Alen Ožbolt je naslednji v vrsti mladih nogometašev Nogometnega kluba Domžale, ki se podaja v enega izmed največjih klubov v Evropi. 19-letni napadalec se bo v drugi ekipi Borussie iz Dortmunda pridružil Jonu Gorencu Stankoviču, ki se je v taboru črno-rumenih, kot posojen nogometaš Domžal, dokazoval že v minuli sezoni. Žužemberčan bo imel naslednji dve leti v Dortmundu status posojenega nogometaša, z možnostjo predčasnega odkupa.

Alen Ožbolt

Ožbolt je v Dortmundu že teden dni, v nedeljo pa je odigral tudi prvo prijateljsko tekmo za drugo ekipo tega nemškega velikana. Proti Herbernu je z golom v 85. minuti postavil končni izid 4:0: ''Pogovori z Borussio so bili dolgotrajni, kajti naša osnovna želja je bila, da odkup Alena realiziramo takoj. Zaradi izpada druge ekipe nemškega kluba in menjave na mestu glavnega trenerja prvega moštva, to enostavno ni bilo možno. Na koncu je odločila velika Alenova želja in dejstvo, da gre naš klub v takšnih primerih igralcem nasproti, v kolikor je jasno, da je to za njihov nogometni razvoj najbolje. Igranje in treniranje v enem najboljših in največjih klubov na svetu to vsekakor je,'' je odločitev o posoji bisera slovenskega nogometa pojasnil športni direktor Matej Oražem in nadaljeval: ''Tudi Borussia je bila v tem okviru korektna in tako smo pogoje v primeru realizacije posla precej izboljšali. Prestop, v kolikor do njega pride, v kar smo glede na Alenove kvalitete in njegovo odločenost prepričani, bo sodil v kategorijo največjih prestopov mladih igralcev našega kluba. Primerjamo ga lahko s prestopom Jana Mlakarja v Fiorentino.''

Alen Ožbolt

Borussia iz Dortmunda je zanimanje za Ožbolta izrazila že pozimi, ko ga je prvič povabila na preizkušnjo v svojo drugo ekipo. S slednjo je napadalec opravil zimske priprave v Turčiji, strokovno vodstvo pa se je odločilo, da ga med sezono znova preizkusi. Žužemberčan se je marca ponovno podal v Dortmund in takrat dokončno prepričal Nemce, ki so se odločili, da ga na podoben način kot Jona Gorenca Stankoviča, vzamejo na dolgoročno posojo z možnostjo odkupa: ''Alen odhaja na dveletno posojo, zelo verjetno pa je, da se bosta tako Alen kot Jon redno priključila Borussii Dortmund že prej. Situacija je res specifična, saj ne pomnim, da bi imel v svetovnem merilu tako majhen klub v tako velikem kar dva igralca na posoji. V obeh primerih smo zasledovali skupen interes, v prvi vrsti pa interes razvoja teh dveh izjemnih mladeničev, pred katerima je lepa nogometna prihodnost,'' je usmerjenost Nogometnega kluba Domžale, ki igralce na svoji poti ne omejuje, poudaril Oražem.

Jon Gorenc Stanković in Alen Ožbolt

Perspektivni napadalec je v Nogometni klub Domžale prišel pred petimi leti in se nemudoma ustalil v generaciji njegovega letnika, ki je do konca mladinskega staža osvojila prav vse možne lovorike. V petih letih je v klubske vitrine prinesla naslov državnega prvaka v kategoriji do 15 let, po dva naslova prvaka s kadeti in mladinci ter za piko na i še Mladinski pokal Slovenije. Ožbolt ima veliko zaslug pri vseh lovorikah, tudi pri zadnjih dveh, čeprav je bil celotno sezono priključen članskemu moštvu Domžal in je izpustil večje število mladinskih tekem. Kljub temu je bil drugi strelec moštva, ki ga je uspešno vodil Darko Birjukov: ''V primeru povratka iz posoje tako Alena kot tudi Jona, ki se je včeraj s prvo ekipo Borussie odpravil na azijsko turnejo, z NK Domžale veže dolgoročna pogodba in prepričani ste lahko, da v kolikor se vrneta, bosta v naši ekipi takoj prevzela vodilno vlogo. Seveda si vsi želimo, da jima v Nemčiji uspe in da ostaneta v enem najuglednejših klubov na svetu. Na dejstvo, da sta si izborila priložnost dokazovanja na najvišji svetovni ravni, smo lahko vsi ponosni in veseli ter jima želimo veliko zdravja in tudi kanček sreče ob nadaljevanju svoje poti.''

Alen Ožbolt in Jon Gorenc Stanković

Ožbolt je v članski ekipi Domžal debitiral v sezoni 2013/2014, ko je bil star vsega 17 let. Do danes je v prvenstvu in pokalu zbral 30 nastopov in dosegel štiri gole, vse v minuli sezoni. Njegova izjemna sposobnost učinkovitega zaključevanja akcij je prepričala tudi selektorja mlade slovenske reprezentance Primoža Gliho, ki je 179 visokega napadalca prvič v izbrano vrsto vpoklical že pri 18 letih, devetih mesecih in dveh dnevih starosti. Ožbolt je svoje minute na igrišču več kot izkoristil, saj je na treh tekmah dosegel dva gola.

Tekst: Grega Krmavnar
Foto: Lado Vavpetič in Grega Krmavnar

esadmulalic logo  Tark  Joma  ELPro

 Logo hitD ToursAS DomžaleMG instalaterstvoTG LOGO BREZ OZADJAMetal profilAvtomehanika KvederOrbim KamnikSalomonLavacoNemecIzolacije PevecvalinanovProairDare Kos s.p.SPC ŠkerjanecGM Jagodiclogoaslani bmcound