FacebookTwitterYoutubeInstagram
Spletni portal za funkcionalnost strani uporablja piškotke. Z nadaljevanjem obiska strani soglašaš z njihovo uporabo.

Pripravljalnega obdobja je konec, v nedeljo gre zares

Nogometaši Domžal so že krepko poprijeli za delo v sedmem delovnem tednu. Po sobotni zadnji pripravljalni tekmi z Gorico, so misli že usmerjene na nedeljsko domače prvenstveno srečanje z Muro, ki se bo pričelo ob 16. uri.

VsGo

''Sedma pripravljalna tekma je postregla z zelo kvalitetnim prvim polčasom, v bistvu sem videl tisto, k čemur težimo. Priigrali smo si veliko priložnosti, tudi realizacija je bila dobra, saj je bilo 3:0 zelo hitro. V drugem polčasu nas je vodstvo nekoliko uspavalo, Gorica pa je zelo igriva ekipa, ki zna hitro prevzeti posest žoge, če ji to dovoliš. Veseli me, da smo si tudi v drugem polčasu priigrali veliko priložnosti, mogoče je bilo malo preveč nespametnih potez v zaključku, v nekaterih akcijah je bilo malo preveč egoizma, spet v drugih ga je bilo premalo. S celotno tekmo sem zadovoljen, to sem pričakoval in zdaj smo videli, kje smo. Pozna se, da imamo veliko izkušenih igralcev, ki tempirajo svojo formo in so na pravem nivoju, ko je to najbolj potrebno,'' je z oceno sobotnega dvoboja, ki se je zaključil z rezultatom 3:1, postregel glavni trener Andrej Razdrh.

Domžalčani so v mesecu dni odigrali sedem dvobojev, na katerih so zabeležili tri zmage in štiri poraze: ''Prijateljske tekme so povsem nekaj drugega kot prvenstvene, zato nisem dajal poudarka prejšnjim rezultatom, ki so bili bolj kot ne relativno slabi. Glede na utrujenost smo to vzeli v zakup, tu pa smo šli bolj sveži v tekmo, kar se je videlo predvsem v prvem polčasu, ki je bil zelo dober. V zadnjih dneh moramo postoriti še nekaj stvari, se spočiti in poskusiti vse skupaj še nadgraditi.''

V zadnjih dneh zimskega prestopnega roka sta se rumeni družini pridružila tudi Dohyun Kim in Til Mavretič, ki sta povečala konkurenco na sredini igrišča: ''Gre za igralca, ki karakterno ustrezata naši ekipi. Spored srečanj je zelo zgoščen, neugoden, zato bodo vsi skupaj morali biti na pravem nivoju, saj bo v isti postavitvi nemogoče odigrati pet tekem v štirinajstih dneh. Rotacij bo ogromno, vsak bo dobil svojo priložnost, verjamem pa, da bodo vsi novinci zelo pomembni za naš klub.''

Zdravstveno stanje je tik pred začetkom spomladanskega dela zadovoljivo, v določenih srečanjih pa z nekaterimi igralci nismo želeli tvegati, pravi Razdrh: ''Tekom priprav smo na trenutke imeli nekaj načetih fantov, ki niso zaigrali iz preventivnih razlogov, splošno gledano pa večjih težav nimamo. Z izjemo poškodbe Tilna Klemenčiča, ki si je poškodoval kolenske vezi že na prvi pripravljalni tekmi, smo zimsko pripravljalno obdobje dobro prestali, nedeljsko nadaljevanje prvenstva pa že komaj čakamo!''

Besedilo: Nejc Berce

Foto: Lado Vavpetič

esadmulalic logo    Joma  ELPro

 Logo hitD ToursAS DomžaleMG instalaterstvoTG LOGO BREZ OZADJAMetal profilAvtomehanika KvederOrbim KamnikSalomonLavacoNemecIzolacije PevecvalinanovProairDare Kos s.p.SPC ŠkerjanecGM Jagodiclogoaslani tus logobmcound  chio logo jpg RGB