Domžale - Hajduk Kula 1:3 (0:1)

Člansko moštvo Nogometnega kluba Domžale je drugo pripravljalno tekmo v enem dnevu odigralo na stadionu v Umagu, kjer jim je nasproti stal srbski prvoligaš Hajduk Kula, ki v domačem prvenstvu zaseda deveto mesto. Nogometaše je dodobra ovirala burja, ki ni dovoljevala igre na visoki ravni. Na koncu so imeli več moči Srbi, ki so slavili s 3:1. Podobno kot na prvi današnji tekmi proti Pecsiju, so Domžalčani igrali le z enajstimi igralci, Hajduk pa jih je v boj poslal šestnajst.

Knezovic ku1

Na prvi strel proti vratom smo morali počakati do desete minute, ko je po kratki podaji Mitje Zatkoviča sprožil Marko Drevenšek, vendar vratar Brač ni imel težkega dela. Štiri minute pozneje je Ivan Knezović lepo našel Slobodana Vuka, ki je v kazenskem prostoru dobro preigraval, njegovo podajo pred vrata pa so odbili nasprotnikovi branilci. Naslednji je proti vratom Hajduka udaril Zatkovič, vendar je bil tudi tokrat dobro postavljen vratar Brač. Slednji je bil uspešen tudi dve minuti pozneje, ko je po podaji Knezovića z glavo streljal Vuk. V 28. minuti pa vodstvo srbske ekipe. Goločevac je z dolgo podajo v ogenj poslal Bubala. Ta je v kazenskem prostoru nesebično podal v sredino do Hadžibulića, ki je z veliko mero sreče žogo, ki se je odbila od prečke, spravil v mrežo. Tri minute pozneje nova nevarnost za vrata Domžal. Čovin je dobro meril s prostega strela, žoga pa se je od prečke odbila v gol avt. V 36. minuti je kot za Domžale izvajal Zatkovič, ki je z drugim predložkom v kazenski prostor našel Knezovića. Hrvat je meril v spodnji levi kot, a se je znova izkazal vratar Brač. Domžalčani so imeli tudi zadnjo priložnost v prvem polčasu. V 39. minuti je Knezović z diagonalno podajo lepo našel Vuka, ki pa z vrha kazenskega prostora ni najbolje zaključil.

Vuk ku

Tudi na začetku drugega polčasa so bili nevarnejši varovanci Darka Birjukova. Vuk je bil na polovici Hajduka najvišji v skoku. Žoga je na vrhu kazenskega prostora prišla do Dejana Geriča, ki je dobro preigraval, a je potem sprožil mimo daljše vratnice. Minuto pozneje je kot izvajal Zatkovič, eden od branilcev Hajduka pa je nespretno žogo odbil v prečko. V 53. minuti smo bili vnovič priča neprijetnim dogodkom na igrišču. Po grdem prekršku nad Igorjem Radovanovićem je prišlo do vsesplošnega prerivanja, vse skupaj pa se je končalo z rdečim kartonom Hadžibulića, ki je bil sicer zamenjan že med polčasom. Dve minuti pozneje se je v kazenskem prostoru Domžal dobro znašel Bubalo. Žogo mu je uspelo spraviti do Paunovića, ki je nastreljal vratarja Nejca Vidmarja. Žoga se je odbila do Veselinovića, vendar je njegov poizkus iz ugodnega položaja Vidmar uspešno odbil v kot. V 65. minuti je v kazenski prostor Kule prodrl Vuk. S prekrškom ga je zaustavil Vejnović in Domžalčani so prišli do enajstmetrovke. S strelom pod prečko jo je uspešno izvedel Zatkovič.

Knezovic ku

Hajduk je imel naslednjo priložnost v 76. minuti, ko je z glavo streljal Paunović, a je njegov poizkus s štirih metrov uspešno odbil dobro postavljeni Vidmar.  Le minuto pozneje pa še druga enajstmetrovka na tekmi, vendar tokrat na nasprotni strani igrišča. V prodoru je bil Paunović, ki ga je v kazenskem prostoru zaustavil vratar Vidmar, glavni sodnik pa je na presenečenje večine pokazal na belo točko. Podobno kot Zatkovič je tudi Maksimović zadel s strelom pod prečko. Odločitev o zmagovalcu je padla v 83. minuti. Po podaji s kota je z obilico sreče, žoga se je od vratnice odbila čez golovo črto, z glavo zadel Čovilo. Domžalčani so bili blizu gola v 85. minuti, ko je Apatič poslal odličen predložek pred vrata. Do strela je prišel Darko Zec, ki je z bližine meril mimo cilja. Tik pred koncem je s prostega strela sprožil še Drevenšek, vendar je bil Brač na mestu. Na drugi strani se je v 90. minuti izkazal tudi Vidmar, ki je zaustavil poizkus Maksimovića.

Drevensek ku2

Domžalčani bodo na pripravah v Novigradu ostali do nedelje, v soboto pa bodo odigrali še zadnjo pripravljalno tekmo pred začetkom spomladanskega dela sezone.

Pripravljalna tekma
Sreda, 22.02.2012 ob 15:00
Stadion v Umagu, 30 gledalcev
Domžale – Hajduk Kula (Srb) 1:3 (0:1)

Strelci: 0:1 Hadžibulić 28', 1:1 Zatkovič 66'/11m, 1:2 Bubalo 78', 1:3 Čovilo 83'

Domžale: Nejc Vidmar, Tadej Apatič, Ivan Knezović, Denis Halilović, Darko Zec, Nejc Skubic, Marko Drevenšek, Dejan Gerič, Mitja Zatkovič, Igor Radovanović, Slobodan Vuk.

Hajduk Kula: Brač, Pavljević, Lalić (Fejsa 46'), Mujdragić, Vasiljević (Vejnović 46'), Čovilo, Goločevac, Novković (Maksimović 46'), Bubalo, Hadžibulić (Veselinović 46'), Čovin (Paunović 46').

Tekst in foto: Grega Krmavnar

Logo hitD ToursAS DomžaleMG instalaterstvoTG LOGO BREZ OZADJAMetal profilAvtomehanika KvederOrbim KamnikSalomonLavacoNemecIzolacije PevecvalinanovProairDare Kos s.p.SPC ŠkerjanecGM Jagodiclogoaslani tus logobmcound  chio logo jpg RGB