Domžale so na sobotni tekmi v Kidričevem morale priznati premoč Aluminiju, ki je slavil s 3:1. Rumeni so po porazu ostali na zadnjem mestu lestvice, a jih do devetouvrščenega Primorja še vedno ločita zgolj dve točki.

Tekma se je začela v mirnem ritmu, prvi resnejši poskus pa so imeli Domžalčani, ko se je Felipe Felicio sam znašel pred domačim vratarjem, a ga ni uspel premagati. V 27. minuti je sledil ključni trenutek prvega polčasa. Po prekršku Benjamina Matičiča je sodnik pokazal na belo točko, Emir Saitoski pa je bil zanesljiv za 1:0. Do odmora so imeli domači še nekaj priložnosti, medtem ko je bila najlepša priložnost za zadetek Domžalčanov strel Lukanića, ki je v 41. Minuti stresel vratnico.
V 59. minuti so Kidričani povišali vodstvo, ko je Sule zadel z glavo iz bližine. Domžale so poskušale odgovoriti, a brez pravega zaključka. V 78. minuti je Faye v kazenskem prostoru storil prekršek, Behar Feta pa je bil uspešen z bele točke za 3:0. Častni zadetek za rumene je v sodnikovem dodatku po odbitku dosegel kapetan Rene Rantuša Lampreht, potem ko je Rozman sprva obranil njegov strel z bele točke.

Po tekmi je kapetan Domžal odkrito priznal, da je bila tokrat zbranost eden glavnih problemov: »Želeli smo zmagati in se dvigniti z dna lestvice, a smo naredili preveč individualnih napak, da bi to uspelo. Imeli smo svoje priložnosti, nismo jih izkoristili, potem pa dvakrat sami ponudili nasprotniku zadetek. Moj gol na koncu ne pomeni veliko. Izgubili smo, zdaj moramo mirno analizirati tekmo, se spočiti in pripraviti na naslednji izziv,« je dejal Lampreht.
Tudi trener Žlogar je po tekmi izpostavil razočaranje nad predstavo svoje ekipe, hkrati pa poudaril, da se moštvo ne sme predati: »Bolj kot poraz me moti podoba v drugem polčasu. Prvi del smo še držali ritem, zadeli vratnico, imeli smo nekaj lepih priložnosti, a potem po prekinitvi prejeli gol in se nismo vrnili. V drugem polčasu smo bili energetsko prazni, menjave niso prinesle svežine. Manjkala sta nam tudi Haris Vučkić in Luka Mlakar, zaradi česar smo potem iskali druge rešitve, ampak kot sem dejal - bitka je izgubljena, vojna ni. Imamo reprezentančni premor, nato pa tri pomembne tekme, kjer moramo iztržiti čim več točk.«
Domžalčane naslednja tekma čaka po reprezentančnem premoru. 22. novembra v Športni park Domžale prihaja vodilno Celje.
























