Naslednja TEKMA

Goricank domzale GORICA - DOMŽALE
Športni park Nova Gorica
sobota, 29.11.2014 ob 14:00

Trener Nogometnega kluba Domžale, Luka Elsner, se redno odziva vabilu Otroške nogometne šole Ljubljana, ki vsako poletje v Bohinju organizira Poletno nogometno šolo. Tudi letos se je odpravil v to gorenjsko turistično letovišče in razveselil kupico mladih nadobudnih nogometašev.

Luka Elsner

Poleg 32-letnega stratega so treninge vodili še nekateri priznani slovenski nogometni strokovnjaki in sicer Aleš Čeh, Dušan Kosič, Mladen Rudonja, Iztok Kavčič in Jalen Pokorn. Ob praktičnem delu na igrišču so morali gostje opraviti tudi obvezno novinarsko konferenco. Otroci vselej postrežejo z zanimivimi vprašanji in nekaterih izmed njih je bil deležen tudi domžalski strateg.

Ali ste v svoji trenerski karieri že kdaj naredili napako pri izbiri ekipe?
Vsekakor sem že zgrešil pri izbiri taktične postavitve, načinom igranja, izbiro igralcev in pri nalogah ob prekinitvah. V strokovnem vodstvu se prizadevamo, da se na vsako tekmo dobro pripravimo, je pa povsem običajno, da se tudi trener, tako kot igralci na igrišču, včasih odloči napačno, saj je šport zelo nepredvidljiv.  Najbolj pomembno je, da si samokritičen in da lastne napake priznaš.

Novinarska konferenca

Kako težko se vam je bilo naučiti francoskega jezika?
Ko si mlajši, je učenje jezikov bistveno lažje, še posebej, ker sem bil v situaciji, v kateri sem se moral naučiti tujega jezika. V takšnih trenutkih spoznaš, da se je posameznik sposoben hitro prilagoditi. Tudi, ko misliš, da je situacija izjemno težka, se vedno najdejo rešitve.

Kateri dogodek se je v vaši nogometni karieri najbolj vtisnil v spomin?
Najbolj mi je v spominu ostala tekma proti izraelskemu Ashdodu. To je bila naša prva evropska sezona in na tistem obračunu smo v 93. minuti povratne tekme izenačili in napredovali v takratnem pokalu UEFA. To je dogodek, ki ga bom za vedno držal v sebi, še posebej dobro se spomnim veselja ob koncu tekme.

Strel

Ekipa

Foto: ONŠ Ljubljana

Ali ste v svoji trenerski karieri že kdaj naredili napako pri izbiri ekipe?

Vsekakor sem že zgrešil pri izbiri taktične postavitve, načinom igranja, izbiro igralcev in pri nalogah ob prekinitvah. V strokovnem vodstvu se prizadevamo, da se na vsako tekmo dobro pripravimo, je pa povsem običajno, da se tudi trener, tako kot igralci na igrišču, včasih odloči napačno, saj je šport zelo nepredvidljiv.  Najbolj pomembno je, da si samokritičen in da lastne napake priznaš.

Kako težko se vam je bilo naučiti francoskega jezika?

Kateri dogodek se je v vaši nogometni karieri najbolj vtisnil v spomin?

Foto: ONŠ Ljubljana

Normal 0 21 false false false SL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Navadna tabela"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}