NKD TV: Ni bilo pravega poguma

Nogometaši Domžal so v 31. kolu Prve lige Telekom Slovenije remizirali še enajstič v sezoni. Okoli 600 gledalcev je bilo prikrajšanih za gole, saj se je obračun z novomeško Krko končal 0:0. Ekipi sta v igri pokazali veliko želje in borbenosti, toda manjkale so priložnosti, ki jih je bilo na eni in drugi strani malo. Še najlepšo je v zaključku tekme zapravil Slobodan Vuk, ki mu je strel z glavo odlično ubranil vratar Matko Obradovič.

Luka Elsner

V prvem polčasu sta obe ekipi poizkušali le s streli z razdalje, a so bili poizkusi v večini primerov nenatančni, oba vratarja pa pri posredovanjih nista imela težjega dela. Veliko več dela je imel sodnik Davor Drečnik, ki je že do 36. minute pokazal vseh pet rumenih kartonov na tekmi. Prvega je v četrti minuti prejel domžalski branilec Kenan Horić, ki bo moral zato izpustiti naslednjo tekmo proti Zavrču. Najlepšo priložnost prvega polčasa je imel Joshua Parker, ki je z levega roba kazenskega prostora streljal za las mimo daljše vratnice. Hitronogi domžalski napadalec je moral v 41. minuti zaradi poškodbe gležnja zapustiti igrišče. Za kako resno poškodbo gre, bo pokazal podrobnejši zdravniški pregled. Njegovo mesto v ekipi je zasedel Slobodan Vuk, ki je zaigral prvič po uvodni spomladanski tekmi proti Gorici, ki je bila 8. marca letos: ''Začeli smo igrati kot da na igrišču ni golov. Mislili smo, da bo vse v redu, če bomo držali žogo v svoji posesti. Ta miselnost je povsem napačna, še posebej sedaj, ko na naši ekipi z vidika lestvice ni nobenega pravega pritiska. Glede na to, da smo razbremenjeni, bi morali pokazati večjo željo po golu. Ne morem reči, da želje po borbenosti in teku ni bilo, ampak proti slabše uvrščeni ekipi bi morali biti v fazi napada, ne glede na zadnje predstave nasprotnika, veliko bolj pogumni. Več bi morali tvegati,'' je bil po tekmi slabe volje trener Luka Elsner.

Slobodan Vuk

Drugi polčas so nekoliko bolje začeli gosti, ki so nekajkrat nevarno sprožili proti domžalskim vratom, najlepšo priložnost pa je zapravil nekdanji član dvakratnih državnih prvakov Jaka Ihbeisheh. Od 63. minute naprej pa so nadzor nad igro prevzeli domačini, ki so nevarno prodirali po obeh bočnih položajih. Številne podaje v kazenski prostor Krke so prinesle tudi tri nevarne zaključne strele Slobodana Vuka, a se vratar Matko Obradovič ni pustil premagati in tekma se je končala brez golov: ''V zadnjih minutah nisi nikoli nagrajen, ko večino tekme ne pokažeš dovolj poguma. Pripravljenih priložnosti nismo izkoristili, čeprav nam ni veliko zmanjkalo. V nogometu dobiš tisto, kar si zaslužiš in danes si dejansko nismo zaslužili zmage. Igrali smo po odlomkih in to je premalo, da premagaš nasprotnika, ki je v zadnjem obdobju v dobrem stanju,'' je še povedal 31-letni strateg, ki pri svojih varovancih še vedno pogreša zmagovalno miselnost: ''Želja po zmagi pomeni, da moraš ob določenem tveganju doseči gol več od nasprotnika. Tega danes nismo pokazali. Želja oziroma motivacija po delu in borbenosti ni isto kot želja po zmagi in točkah. Te ni bilo in tudi izgovori na račun mladosti ekipe ne pijejo več vode. Že kar nekaj časa smo skupaj in prav zmagovalno miselnost vseskozi poudarjamo ter zahtevamo. To se nam ne sme dogajati, ne glede na to, kdo nam stoji na drugi strani.''

Domžalčani so se s točko še utrdili na petem mestu, hkrati pa so se za točko približali prvemu tekmecu pred seboj. To je Zavrč, ki je tokrat z 0:4 izgubil proti Gorici, v sredo pa bo na svojem igrišču gostil prav Domžale: ''Gostovanje v Zavrču je zelo težko. Igramo proti neposrednemu tekmecu in naš cilj je, da ga na lestvici prehitimo in sezono končamo v zgornjem delu. To je zelo pomemben cilj in tega se morajo igralci zavedati ter pokazati primerno željo. Že na prvem dvoboju v Zavrču smo pokazali nekaj dobrih potez, tokratna tekma pa je zelo pomembna in na igrišču moramo pokazati pravi obraz. Le s pravo željo lahko premagamo Zavrč, saj imamo kvalitete dovolj. Do konca prvenstva moramo pokazati veliko želje po zmagi,'' je napoved naslednje tekme sklenil Elsner, ki bo moral zaradi poškodb in kartonov znova spremeniti udarno enajsterico.