NKD TV: Še tretjič zapored brez golov

Nogometaši Domžal so v 33. kolu Prve lige Telekom Slovenije še tretjič zapored remizirali z izidom 0:0. To je že 12. neodločen izid nekdanjih pokalnih prvakov v letošnji sezoni, kar je največ med vsemi klubi v ligi. Niz treh tekem brez doseženega gola bodo Domžalčani poizkušali končati v torek, ko gostujejo v Kopru.

Kenan Horić

Varovanci Luke Elsnerja so tekmo proti drugouvrščenemu velenjskemu Rudarju začeli odlično in si že v drugi minuti pripravili lepo priložnost, ki jo je zapravil Rudi Požeg Vancaš. V 13 minuti je nevaren protinapad Žige Kousa s posredovanjem na sredini igrišča razrešil vratar gostov Matjaž Rozman. Le šest minut pozneje pa so dvakratni državni prvaki prišli do številčne premoči. V dvoboju Rudija Požega Vancaša in Ivana Knezovića, je slednji, po mnenju glavnega sodnika Mateja Juga, naredil prekršek za rdeči karton in moral predčasno pod prho.

Domžalčani so številčno premoč hitro unovčili in igra se je večino časa odvijala na polovici gostov iz Velenja, ki so se osredotočili na hitre protinapade. Pravih priložnosti ni bilo in z izjemo nekaterih strelov z razdalje, ekipi nista resneje ogrozili nasprotnikovih vrat. V drugem polčasu se slika na igrišču ni spremenila. Domžalčani so še naprej napadali, a je vratar Rozman vse njihove poizkuse uspešno krotil. Na drugi strani pa so do nekaj strelov z razdalje prišli tudi gostje, a je bil zanesljiv vratar Nejc Vidmar, ki je še 14. v sezoni ohranil mrežo nedotaknjeno. Za konec velja dodati, da je v 87. minuti v igro vstopil kapetan kadetske ekipe, 17-letni Žan Žužek, ki je vknjižil svoj prvi nastop v članskem moštvu.

Uroš Korun in Žan Žužek

Naslednje kolo Prve lige Telekom Slovenije bo že v torek, 13. maja. Domžalčani bodo gostovali pri drugouvrščenemu Kopru, tekma na Bonifiki pa se bo začela ob 20:05.