Dejan Djuranović po tekmi v Celju

Nogometašem Domžal se v gostujoči tekmi 32. kola ni izšlo. Rezultat prvega dela igre (1:1) je z golom v 42. minuti po podaji Senijada Ibričića postavil Nikola Vujadinović, toda Celjani so na krilih Mitje Lotriča in Daria Vizingerija, ki sta v aktualni prvoligaški sezoni dosegla že 39 zadetkov, v mrežo rumenih bojevnikov poslali še tri žoge.

DjuroPoCelju

Po večerni tekmi na Stadionu Z'dežele je glavni trener Dejan Djuranović dejal: ''Po pričakovanjih je za nami zelo težka tekma. Celje se bori za naslov prvaka in tudi tokrat se je izkazalo, da so varovanci Dušana Kosiča najmočnejši ravno v tistih elementih igre, na katere smo se tudi pripravljali. Glavno orožje namreč predstavlja njihov protinapad, prav zato smo vse štiri zadetke prejeli po naši izgubljeni žogi, saj so bili domačini v tem zelo uspešni. Na drugi strani smo imeli pri rezultatih 0:0, 1:1 in 2:1 zrele priložnost, vendar če jih ne izkoristiš, ne moreš računati na boljši rezultat, zato je to povsem zaslužena zmaga Celja.''

Grofe je v 37. minuti v vodstvo popeljal Luka Kerin, izid je nekaj minut za tem z glavo poravnal Nikola Vujadinovič, toda Celjani so v 51., 73. in 89. minuti zadeli še trikrat: ''Pripravili smo se, vedeli smo na kakšen način igrajo. Imeti je potrebno strnjeno obrambo, zapreti medprostore za hrbtom lastne obrambne linije in tukaj smo bili v prvem delu igre uspešni, ne glede na to, da smo prvi zadetek prejeli po izgubljeni žogi na polovici nasprotnika. Vodstvo domačih smo uspeli nemudoma izničiti, nato pa je iz istega protinapada sledil nov gol domačih, ki so v nadaljevanju s tretjim doseženim zadetkom odločili dvoboj.''

''V prihodnjih 14 dneh nas čakajo še štiri tekme. Na vsaki izmed njih si želimo osvojiti točke. Verjamem, da bomo uspešni že v soboto, saj želimo ohraniti varno razdaljo pred nehvaležnim devetim mestom na lestvici in se tako mirno pripravljati na naslednjo sezono. Pritisk je v tem trenutku občutno manjši, kot je bil pred nekaj tedni. V zadnjih petih srečanjih smo osvojili 9 točk, pripravljamo si priložnosti, prihajamo do zaključnih strelov. Osebno verjamem v vse fante, ki jih imam na razpolago, saj se zavedam, da je moštvo sposobno biti boljše, kot je kazal rezultat. Kot sem že dejal ob prevzemu, nimam te bojazni, da nam ne bi uspelo,'' je zaključil Djuranović, ki bo svoje varovance na novi domači tekmi vodil v soboto, ob 20. uri, ko v Domžale prihaja ljubljanski Bravo.

Besedilo: Nejc Berce

Logo hitD ToursAS DomžaleMG instalaterstvoTG LOGO BREZ OZADJAMetal profilAvtomehanika KvederOrbim KamnikSalomonLavacoNemecIzolacije PevecvalinanovProairDare Kos s.p.SPC ŠkerjanecGM Jagodiclogoaslani tus logobmcound  chio logo jpg RGB