Pregled leta v številkah

Staro se bo kmalu prelilo v novo. Prestopno leto 2020, ki so ga zaznamovale številne tekme, korona premor, stoletnica kluba in ostale zanimivosti, se bliža h koncu. Pregled letošnjega dogajanja vam tokrat ponujamo v številkah.

nkd 9 veselje

0 - na tekmi 19. kola (Domžale - Bravo) smo prvič letos videli remi brez zadetkov

1 - Dario Kolobarić je z osmimi zadetki in tremi asistencami eden izmed treh najučinkovitejših nogometašev jesenskega dela Prve lige TS, na prvem mestu sta še Olimpijin Đorđe Ivanović (8-3) in Koprčan Dare Vršič (5-6)

2 - Domžale so s 100 leti drugi najstarejši klub med elito. Leto več imajo Celjani

3 - zaradi težav s koronavirusom so bile letos prestavljene tri tekme (Bravo, Aluminij in pokalna z Beltinci)

4 - v jesenskem delu prvenstva so v rumenem debitirali štirje nogometaši (Tibor Gorenc Stankovič, Denis Adamov, Marko Martinović in Gašper Černe)

5 - jesenski del prvenstva so rumeni bojevniki sklenili na petem mestu 1. SNL

6 - najvišja zmaga v letošnjem letu: 1. kolo, Pokal Union, Ilirija 0-6 Domžale

7 - ob 100 letnici domžalskega nogometa se na spletu pojavi sedem posamičnih intervjujev, ki povzamejo pot in razvoj kluba vse do danes

8 - najboljši domžalski strelec prvega dela sezone je z osmimi zadetki Dario Kolobarić

9 - v celotnem letu je bilo zaradi koronavirusa kar devet tekem odigranih za zaprtimi vrati domačega Športnega parka

10 - Letošnja deseta zmaga je prišla na tekmi proti Olimpiji, ko so Domžalčani že v 3. minuti vodili z 2:0. Končni izid: 3-1

11 - v novi tekmovalni sezoni se je med strelce vpisalo 11 različnih nogometašev

12 - rumeni bojevniki so letos prišli do 12 zmag

14 - v letu 2020 je v rumenem dresu zaigralo 14 nogometašev mlajših od 21 let

16 - Gašper Černe je s 16 leti, 9 meseci in 19 dnevi postal najmlajši debitant v jesenskem delu prvenstva

17 - v kadru 1. ekipe je 17 Slovencev in 7 tujcev, nihče izven EU (2001 in starejši)

18 - v teku je že 18 zaporedna prvoligaška sezona

19 - Kapetan Senijad Ibričić je vseh 19 tekem (1710 minut) prvega dela sezone odigral v celoti, enako število nastopov ima tudi Dario Kolobarić (1574 minut)

20 - Domži še vedno v brlogu čaka na vrnitev gledalcev

25 - varovanci Dejana Djuranovića so v aktualni sezoni zbrali 25 točk (6 zmag, 7 remijev, 6 porazov)

29 - število uradnih PLTS tekem, ki jih je Dejan Djuranović odvodil v letošnjem letu

31 - z 31 doseženimi zadetki se je na tretje mesto ligaške klubske lestvice strelcev povzpel Senijad Ibričić

35 - priložnost za igro je letos dobilo 35 nogometašev

36 - toliko uradnih tekem so nogometaši Domžal odigrali v letu 2020

47 - kadeti in mladinci so v jesenskem delu sezone na 18 tekmah prišli do 47 točk, moštvi sta skupno na prvem mestu 53 - prvenstvenih zadetkov. Slobodan Vuk je še naprej zanesljivo najboljši strelec rumene družine vseh časov

55 - Domžalčani so letos skupno dosegli 55 golov (49 v ligi, 6 v pokalu)

58 - selekcija U15 je do prekinitve prvenstva na desetih tekmah dosegla neverjetnih 58 zadetkov

66 - toliko sekund je za najhitrejši zadetek v letošnjem letu potreboval Arnel Jakupović, ki je konec novembra proti Olimpiji zadel že v drugi minuti tekme

100 - let Nogometnega kluba Domžale. Klub ob častnem jubileju izda monografijo

108 - Ibričić je v 12. kolu prebil mejo 100 ligaških tekem v dresu Domžal. Jesenski del sezone je zaključil s 108 odigranimi dvoboji

111 - Mejo 100 tekem je v jesenskem delu prvenstva (7. kolo) presegel tudi Matej Podlogar. Trenutno je pri številki 111

2751 - v celotnem koledarskem letu je največ minut na zelenici preživel vezist Zeni Husmani

15.176 - Gaber Dobrovoljc je presegel magično mejo odigranih minut in skočil na tretje mesto klubske lestvice

31.416 - število všečkov in sledilcev na družabnih omrežjih Nogometnega kluba Domžale

Besedilo: Nejc Berce

CRGP logo Logo hitD ToursAS DomžaleMG instalaterstvoTG LOGO BREZ OZADJAMetal profilAvtomehanika KvederOrbim KamnikSalomonLavacoNemecIzolacije Pevecvalinanov ProairDare Kos s.p.SPC ŠkerjanecGM Jagodiclogoaslani tus logobmc ound   chio logo jpg RGB