Tekma v Mariboru je preteklost in nogometaši Domžal so že popolnoma osredotočeni na obračun 31. kola Prve lige Telekom Slovenije proti velenjskemu Rudarju. Slednji se bo v Športnem parku predstavil v petek ob 20:00 in bo zadnji gost ob Kamniški Bistrici v letošnji sezoni. Zaradi popolne prenove igrišča bodo rumeni poslednji dve domači tekmi odigrali na Mestnem stadionu na Ptuju.
Dvakratni prvaki naslednjo preizkušnjo čakajo v pozitivnem vzdušju, za katerega je, kljub minimalnem porazu, poskrbela odlična predstava v Ljudskem vrtu. Rumeni so popolnoma nadigrali bodoče prvake, kar še najbolj nazorno prikazuje razmerje strelov, ki je bilo kar 13:1 v njihovo korist: ''V Mariboru smo igrali več kot odlično, a žal žoga ni hotela v gol, kar se nam dogaja že ves spomladanski del sezone. Ne moramo si ničesar očitati, saj smo igrali tako kot smo se dogovorili pred tekmo. S takšno igro moramo nadaljevati in hkrati popraviti realizacijo," se je na sobotno tekmo spomnil Žan Majer, ki je proti Mariboru igral do 68. minute, ko je moral zaradi lažje poškodbe zapustiti igrišče. Izkušeni Lenartčan, ki je le še nastop oddaljen od prve deseterice igralcev, ki so v rumenem dresu največkrat zaigrali v najmočnejši slovenski ligi, ne skriva visokih ambicij: ''Po takšni tekmi ostane slab občutek, saj smo gol prejeli iz edinega strela tekmeca. To je nogomet, enkrat ti da, drugič vzame. Veseli me, da igramo dober nogomet, a to je premalo. Potrebno je dosegati gole.".
Domžalčane v petek čaka obračun proti Rudarju, ki je v prvem spomladanskem kolu v zadnji sekundi tekme rumenim odščipnil dve točki: "Če bomo proti Rudarju igrali tako kot proti Mariboru, bodo točke ostale doma. Vsako tekmo želimo zmagati, ne glede na to, kdo nam stoji nasproti. Tekma proti Mariboru je pokazala česa smo sposobni. Takšne predstave moramo ponavljati iz tedna v teden," odločno pravi 24-letni nogometaš, ki se še zelo dobro spomni tekme v Velenju: " Bili smo boljši nasprotnik, a nas je napaka v zadnji minuti stala zmage. Že celotno sezono smo kaznovani za vsako najmanjšo napako, ki jo naredimo. Tega nočemo ponavljati, zato moramo odpraviti slabe stvari in ohraniti dobre," odločno pravi zvezni igralec.
Dvakratni državni prvaki so po 30. kolu na tretjem mestu in imajo dve točki zaostanka za Olimpijo ter tri prednosti pred četrto Gorico: "Gremo iz tekme v tekmo. Z lestvico se ne obremenjujemo. Hočemo izpolniti svoje in klubske cilje. Po zadnji ligaški tekmi bomo videli, ali nam je to tudi uspelo," je za konec še povedal slovenski reprezentant.
Besedilo: Grega Krmavnar
Foto: Lado Vavpetič