Le nekaj minut pred polnočjo, ko se je v Sloveniji uradno zaključil prestopni rok, je domžalsko zasedbo okrepil še tretji nogometaš včeraj. Konkurenco v napadu bo zaostril mladi, komaj 20-letni član A reprezentance Jamajke Shamar Nicholson.

“Vselej sem si želel igrati v Evropi, zato me zelo veseli, da se že pri dvajsetih letih podajam v osrčje stare celine, kjer me čaka nastopanje v dresu Domžal. Klub sem že dobro spoznal, vem, da gre za sredino, ki odlično dela z mladimi nogometaši. To je bil odločujoč faktor pri moji odločitvi, saj si želim trdega dela in napredka v moji karieri,“ je uvodoma dejal 20-letni nogometaš, ki je vso svojo nogometno pot doslej prehodil v jamajškem klubu Boys' Town. V zadnjih treh sezonah je že vseskozi nastopal v članskem moštvu, samo lani pa je v prvoligaški konkurenci na 30 tekmah dosegel 15 zadetkov, s čimer je bil drugi najboljši strelec prvenstva.
Da gre za napadalca z velikim potencialom, potrjujeta tudi dve nagradi za najobetavnejšega jamajškega nogometaša, prav tako pa je že pri devetnajstih letih debitiral za člansko reprezentanco te otoške države v Karibskem morju. Odtlej je nato še petkrat nastopil za člansko izbrano vrsto, trenutno pa se z njo nahaja v Kanadi, s katero se bodo jutri pomerili na prijateljski tekmi.
Nato se bo mladi napadalec, ki v višino meri dobrih 190 centimetrov, pridružil domžalski zasedbi, kjer se že zelo veseli prvih aktivnosti, poudarja Nicholson: “Pred menoj so novi izzivi, prvič se podajam na tuje. Ne bojim se spremembe, pravzaprav že komaj čakam, da pridem v Domžale in začnem z delom v tem klubu. Videl sem, da moštvo igra hiter in agresiven nogomet, kar mi zelo ustreza. Vem, da me čaka obilo trdega dela, a prihajam z željo po napredku, tako da se že veselim vseh treningov in tekem.“
Besedilo: Alen Obrez
























