
Domžalčani so tekmo začeli zelo dobro, saj so v uvodnih minutah nekajkrat nevarneje ogrozili domača vrata. Celjani so v nadaljevanju vzpostavili ravnotežje, ki se je znova porušilo v 35. minuti, ko si je Kenan Horić prislužil svojo prvo izključitev v najmočnejši slovenski ligi. V razmiku vsega šestih minut je bil po mnenju sodnika Damirja Skomine dvakrat preoster in pred Domžalčani je bila težka naloga. Prvi polčas se je končal brez golov, v drugem pa so domači močno pritisnili proti vratom izjemno razpoloženega Vidmarja, ki je znova dokazal, da je najboljši vratar v Prvi ligi Telekom Slovenije. Z vrhunskimi obrambami je ob živce spravljal domače igralce, ki niso znali izkoristiti niti prednosti dveh igralcev več, saj je bil v 79. minuti izključen še Rudi Požeg Vancaš, ki je prav tako prejel dva rumena kartona. Domžalčani so s fanatično borbenostjo in veliko disciplino v igri ohranili mrežo nedotaknjeno in se veselil izjemno pomembne točke v boju za evropska mesta.
''Fantje so se v garderobi veselili, kot da bi zmagali. Tudi občutek je dejansko tak, saj smo v zahtevnih pogojih osvojili točko, ki že sama po sebi ne bi bila neuspeh na gostovanju v Celju. Za nas je ta točka zelo pomembna, če ne celo odločilna za nadaljevanje sezone. Karakterno smo dokazali svojo moč in tudi v točkovnem smislu smo zadržali določeno prednost. Fantom iz srca iskreno čestitam, saj so pokazali neverjetno požrtvovalnost, solidarnost in moštveni duh, zato nas je na trenutke nagradila tudi sreča. Boj je bil do konca neizprosen in prepričan sem, da nam bo ta tekma ogromno pomagala za nadaljevanje sezone,'' je bil po tekmi nad predstavo svojih varovancev navdušen trener Luka Elsner, ki ga izjemen odziv po sredinem pokalnem neuspehu ni presenetil: ''Vselej sem imel zaupanje v svoje igralce in kolektiv. Verjel sem, da smo še vedno ambiciozna ekipa in da so igralci visoko motivirani v želji, da dosežejo tisto, kar jim ponuja prvenstvo. Prepričan sem bil, da bomo vsaj iz tega vidika v nadaljevanju sezone dobri. Marsikaj smo se naučili iz storjenih napak, zato je po današnji tekmi moje zaupanje v ekipo še večje. V prihodnost zrem zelo optimistično.''

Z osvojeno točko v Celju so Domžalčani zaostanek za vodilnim Mariborom povečali na šest točk, na drugi strani pa se razlika do tretjega Celja, ki znaša eno točko, in četrto Olimpijo, ki zaostaja štiri točke, ni spremenila: ''Razmerja so ostala ista, s to razliko, da je za nami zelo zahtevno gostovanje v Celju. To je za nas, ki smo bili v negativni seriji, izrednega pomena. Pred nami je sedaj nekaj tekem na domačem igrišču in vse je v naših rokah, da stvari rešimo sebi v prid. Točkovno moramo ohraniti razliko do glavnih tekmecev in zadržati trenutni položaj. Boj je neizprosen in morda smo celo mi glavni krivci, da je temu tako, ker se nismo uvrstili v finale pokala. Če bi nam uspelo, bi lahko vsi skupaj zaigrali nekoliko bolj sproščeno. Za zanimivost prvenstva pa je to vsekakor dobro,'' je zaključil 32-letni strateg, ki ga že v sredo čaka nova preizkušnja. Ob Kamniško Bistrico prihaja Zavrč.
Tekst: Grega Krmavnar
Foto: Lado Vavpetič
Video: Sedo Rošić
























