NKD TV: Elsner ponosen na odziv igralcev

Nogometaši Domžal so z odliko opravili tretjo prijateljsko tekmo med pripravami na spomladanski del sezone. V hrvaškem letovišču Medulinu so se pomerili z Istro 1961, ki si je jesenske prvake Slovenije izbrala za zadnje tekmece pred nadaljevanjem najmočnejše hrvaške lige. Čeprav so varovanci Luke Elsnerja zaključili šele svoj tretji teden priprav, so bili vseh 90 minut boljši tekmec in so kljub izjemno pristranskemu sojenju slavili z izidom 2:0. Za rumene sta v polno zadela Kenan Horić in Anže Jelar.

Nemanja Maksimović

Dvakratne državne prvake je v neposredni bližini kampa Kažela v Medulinu pričakalo prijetno sončno vreme in solidna travnata površina na igrišču številka 4. Po triurni vožnji je bilo pričakovati nekoliko bolj zadržan začetek Domžal, a zgodilo se je ravno nasprotno: ''Igralce sem že pred tekmo opozoril, da je Istra v zaključnem delu priprav in da lahko pričakujemo tekmovalno tekmo. Posledično se je tudi za našo ekipo z današnjim dnem začelo tekmovalno obdobje. Odigrali smo tako rekoč prvenstveno tekmo, saj so bili dvoboji agresivni, ritem igre visok in glede na trenutno obdobje priprav smo se odzvali odlično. Narekovali smo ritem igre, velikokrat smo izvajali pritisk na njihovi polovici in posledično ukradli tudi veliko žog ter bili nevarni iz protinapadov,'' je potek tekme ocenil trener Luka Elsner, ki je bil lahko v prvem polčasu nezadovoljen le z realizacijo.


Domžalčani iz igre nikakor niso uspeli zadeti, saj je med drugim Rudiju Požegu Vancašu v drugem polčasu veselje preprečila vratnica. Kljub temu so rumeni slavili, saj so uspešno unovčili dve prekinitvi. V podaljšku prvega polčasa je zadel Kenan Horić, v podaljšku drugega pa Anže Jelar. Oba gola sta padla po podaji s kota: ''Ko smo imeli posest žoge, smo bili malce premalo potrpežljivi. Istra se je v določenih trenutkih tekme z vsemi enajstimi igralci branila vsega 40 metrov od svojih vrat in v njihovo obrambno postavitev smo se preveč 'zaletavali'. Po drugi strani pa smo bili dovolj sveži ter hitri in veselí, da lahko določeni igralci visok ritem držijo že vseh 90 minut tekme. Bilo je veliko dobrih stvari, poleg tega smo se tudi zelo dobro odzvali na številne čudne sodniške odločitve. Igralci so bili na sojenje opozorjeni že pred tekmo in ponosen sem, kako so se odzvali. Vedno igramo na zmago in zelo sem zadovoljen s prikazanim na današnji tekmi. Če smo proti Zarici odigrali povprečno, smo se danes vrnili na pravo pot,'' je z zadovoljstvom razlagal Elsner, ki ga iz tira ni vrgla niti smešna izključitev Darka Zeca v 84. minuti. Slednji je bil tarča kontroverznega nogometaša Istre Jo-ja, ki je zveznega igralca Domžal pljunil in udaril v predel trebuha, a je na koncu hrvaški sodnik zaradi blagega protestiranja izključil prav nogometaša Domžal.

Mate Eterović

Dvakratni državni prvaki so s suvereno predstavo proti Istri uspešno zaključili tretji teden priprav: ''Fizično smo na ravni, ki smo jo načrtovali za to obdobje priprav. Današnjo tekmo sem nestrpno pričakoval prav zaradi ocene fizičnih sposobnosti. Spraševal sem se, če smo zmožni držati visoki ritem vsaj določen čas in v prvem polčasu nam je to uspelo. Veliko je bilo ponavljanj, hkrati pa smo v obrambi in pri podajah ostali osredotočeni ter disciplinirani. Poleg tega noge niso težke, čeprav je za nami veliko napornih treningov. To sta dva elementa, ki skrbita za pozitivno oceno do sedaj opravljenega dela,'' je odkrito priznal 32-letni strateg. Njegove varovance po prosti nedelji v ponedeljek ob 11:30 na letališču Jožeta Pučnika čaka odhod proti turški Antalyji, kjer bodo ostali deset dni: ''Sedaj si bomo vzeli več časa, da do potankosti izpilimo vse faze igre. S tem bomo izboljšali organizacijo na igrišču, saj se nekateri igralci v določenih fazah igre še lovijo. V Turčiji bomo imeli na voljo prave pogoje in močne tekme, da te stvari popravimo. Ekipa je sestavljena iz perfekcionistov in zato bomo poizkušali do potankosti izpiliti vsako malenkost. Jasno pa je, da moramo še dvigniti kvaliteto igre in raven tekmovalnosti, saj nas v nadaljevanju leta čakajo tudi boljše ekipo kot je Istra,'' je zaključil Elsner, ki bo s seboj v Turčijo odpeljal 27 igralcev.

Tekst in foto: Grega Krmavnar

esadmulalic logo  Joma  EK Elpro Križnič

PecarstvoBosty LogotipMakropol 2 CRGP logoSZ logotip Logo hitD ToursAS DomžaleMG instalaterstvoTG LOGO BREZ OZADJAMetal profilAvtomehanika KvederOrbim KamnikSalomonLavacoNemecIzolacije PevecvalinanovProairDare Kos s.p.SPC ŠkerjanecGM Jagodicaslanibmc ound   chio logo jpg RGB SiPRO