V sedemdesetih letih prejšnjega stoletja je bil nogomet, tako po številu tekmovalcev kot tudi po številu organiziranih tekem in zanimanju zanje, najbolj množičen šport v Občini Domžale. Leta 1970 so se Domžale končno uspele uvrstiti v višji razred Ljubljanske podzveze. Že naslednje leto so se borile za sam vrh. Z enakim število točk kot prvouvrščeni Slovan, so osvojile drugo mesto. Po šestih letih so si vnovič priborili pravico do kvalifikacij za vstop v slovensko nogometno ligo. Kot že nekajkrat, se tudi tokrat Domžalčanom ni izšlo. Tako je bilo še nekaj naslednjih let, ko je prišlo do reorganizacije tekmovanj. Uveljavil se je t.i. selekcijski pristop, ki naj bi sčasoma omogočil, da bi se najboljši nogometaši s posameznega območja združili v najboljši selekciji in s tem piramidalno zagotovili kakovostno rast nogometa v posamičnih okoljih. Leto 1977 je pomenilo osrednjo obdobje »selekcijskega nogometa«. Domžalčani so se znašli v domžalsko-kamniški tekmovalni skupini. Na koncu sezone so Domžale zasedle 6. mesto, prvi pa je bil Virtus z Duplice. Domžalčani so vse do leta 1984 igrali v območni ligi vzhod oz. zahod (druga slovenska liga).
Ekipa NK Domžale, ki si je v sezoni 1984/85 priborila vstop v slovensko ligo
Stojijo od leve proti desni: trener Dimitrije Srbu, član odbora Istok Rihtar, Radosav Kovačević, Rado Rihtar, Marjan Medved, Srečko Jug, Brane Bukovec, Valter Orehek, Goran Ivkovič, Sandi Bevk, član odbora Tone Hribar
Spodaj: Miro Pogačar, Sašo Kavčič, Srečo Avbelj, Dragan Zlatanović. Tomaž Upelj, Nikola Jovanović, Dušan Kocilja
Ekipo je prevzel nekdanji igralec NK Olimpije Dimitrije Srbu. Njegov prihod je igralce zelo motiviral. V tem času je v petih selekcijah domžalskega nogometnega kluba nastopilo 120 aktivnih nogometašev, z njimi pa so se ukvarjali štirje trenerji. Že naslednje leto se je po dolgih prizadevanjih Domžalčanom le uspelo prebiti v prvo slovensko ligo. Ekipa je bila z eno samo izjemo sestavljena iz fantov, ki so bili doma iz domžalske občine. Domžalčani so vse do osamosvojitve uspešno nastopali v prvi slovenski ligi. Večinoma so se uvrščali na sredino lestvice. Največji uspeh pa so dosegli v sezoni 1989/90, ko so prvenstvo končali na tretjem mestu, ki je tedaj vodilo v novoustanovljeno medrepubliško ligo. V Domžalah se zaradi pomanjkanja denarja niso odločili za napredovanje v višji rang tekmovanja in so nadaljevali z nastopi v prvi slovenski ligi. V zadnji sezoni pred osamosvojitvijo so Domžalčani v prvi slovenski ligi (v bivši Jugoslaviji četrti rang tekmovanja) med 16-timi klubi zasedli sedmo mesto.
> 2008 - 2012 Čas sprememb in osvojitev pokala
> 2002 - 2008 Od 2. lige do naslova državnega prvaka
> 1991 - 2002 Obdobje vzponov in padcev
> 1945 - 1970 Po drugi svetovni vojni
> 1921 - 1940 Pred drugo svetovno vojno